Jak dobrać idealne meble biurowe?

Biuro to najważniejsze miejsce w każdej firmie. Stanowi ono nie tylko miejsce pracy i spotkań ale jest przede wszystkim wizytówką firmy. Warto więc zadbać o odpowiedni wystrój i estetykę biurowych wnętrz. Docenią to nie tylko odwiedzający firmę klienci ale także pracownicy. Dobrze dobrane meble biurowe są gwarancją wygody i komfortu pracy. Sprawdź na co zwrócić uwagę urządzając biuro.

 

Stylowe meble biurowe

Styl mebli biurowych warto dostosować do charakteru naszej firmy. Jeśli firma jest nowoczesna lub działa w nietypowej branży warto pomyśleć np. o oryginalnym designu, mogą to być meble z połączenia szkła i metalu, w neonowych kolorach lub w stylu retro. Zawsze jednak sprawdzą się tradycyjne meble biurowe. Drewniane regały, skórzane fotele i eleganckie biurka to klasyka która jest gwarancją ponadczasowej elegancji. Nie zależnie od tego jaki wybierzemy styl, pamiętajmy aby był jednolity. Warto zachować spójność i konsekwentność w doborze mebli.

 

Meble biurowe na wymiar

Spójny styl i dobrze zagospodarowaną przestrzeń zapewnią meble biurowe zrobione na wymiar. Jest to idealny sposób na urządzenie biura w pomieszczeniach o niestandardowych kształtach, małych pokojach, a także jeśli np. planujemy stworzyć domowe biuro wykorzystując fragment pokoju dziennego czy salonu. Jeśli obawiamy się wysokich kosztów, warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych oferujących meble modułowe, które samodzielnie można dostosowywać do różnych przestrzeni. W ten sposób niższym kosztem możemy stworzyć idealne miejsce do pracy.

 

Dobrze zagospodarowana przestrzeń

Planując wyposażenie biura, warto dobrze zaprojektować naszą przestrzeń, w szczególności gdy nie mamy jej zbyt dużo do dyspozycji. Tak jak w życiu,warto kierować się zasadą – „co za dużo to nie zdrowo”. Z drugiej strony, trzeba zapewnić też wystarczającą ilość miejsca, które jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania biura. W związku z tym pojawia się pytanie – jakie meble powinny znaleźć się w naszym biurze? Jak powszechnie wiadomo podstawą jest biurko oraz wygodne krzesło biurowe. Warto zadbać też o dodatkowe fotele dla naszych klientów. Nie ma też biura bez regałów na segregatory i teczki, dobrze jeśli część półek jest zamykana. Jeśli pozwala nam na to przestrzeń, nie żałujmy też miejsca na szafę. Jeśli w biurze są przechowywane wartościowe dokumenty, pieniądze lub inne cenne przedmioty, dobrze jest wziąć pod uwagę zakup sejfu, który zawsze jest jakąś gwarancją bezpieczeństwa.

 

Zdrowie pracowników

Kupując meble biurowe nie warto kierować się tylko stylem i ceną ale także wziąć pod uwagę zdrowie i komfort pracy zarówno nas samych jak i naszych pracowników. Kluczowym elementem jest w tym przypadku krzesło biurowe. Powinno ono posiadać regulowane oparcie oraz wysokość fotela, podłokietniki i odpowiednią szerokość siedziska. Najlepiej jeśli fotel jest obrotowy, a jego podstawę stanowią dobrze wykonane kółka – umożliwi to swobodne poruszanie się i obracanie w przestrzeni pracy. Drugim ważnym elementem jest biurko, które także powinno być dostosowane do wzrostu osoby z niego korzystającej, oraz odpowiednio duże. Pamiętajmy że pracownik na niewygodnym stanowisku pracy jest mniej wydajny w swoich zadaniach.

Dobrze dobrane meble biurowe mają duży wpływ na wygląd biura, ale także na komfort pracy nas oraz naszych pracowników. Planując wyposażenie wnętrza pamiętajmy, że przyjmujemy w nich również klientów, którzy na tej postawie mogą budować opinie o naszej firmie.

 

Piotr Marecki
Artykuł powstał we współpracy z firmą NoNameOffice, specjalistami w aranżacji przestrzeni biurowych i komercyjnych. Znajdziesz ich sklepy w Krakowie i Katowicach!
 
 

Katagoria: jak urządzić biuro/firmę
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 4098  razy.