4 powody do niezakładania własnej firmy

Zostaw pracę na etacie i załóż firmę – to popularne hasło często wybrzmiewa na salach wykładowych, konferencjach i warsztatach. A my – złośliwie, ale obiektywnie – będziemy cię zniechęcać do prowadzenia biznesu.

 

1. Biurokracja

Kluczowych problemów na starcie jest procedura rejestracji firmy. Zapewne myślisz sobie: „skoro mnie się udało przejść tę gehennę, to teraz będzie już tylko z górki”. Nic bardziej mylnego. W trakcie prowadzenia biznesu będziesz musiał bowiem odwiedzić dużo gorsze pokoje, a czasami ich lokatorzy odwiedzą ciebie. W Polsce około 40 instytucji może przeprowadzić kontrolę w przedsiębiorstwie.

 

2. Wysoki ZUS

Co miesiąc płaci się kilkaset złotych do instytucji, która ma zapewnić emeryturę, ale już teraz twoje składki nie wystarczają na bieżące świadczenia. Z tym parapodatkiem musisz nauczyć się żyć zwłaszcza po dwuletnim okresie preferencyjnych składek.

 

3. Praca 24h

„Wstajesz, o której chcesz i pracujesz, kiedy chcesz” – tymi słowami najczęściej zachęcani są młodzi ludzie. Rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana. Przygotuj się na to, że będziesz wstawał nie wtedy, kiedy chcesz, ale kiedy musisz, a będą dni, kiedy się w ogóle nie położysz.

 

4. Kredy mieszkaniowy – mission (im)possible

Jeśli prowadzisz biznes od roku, to dla banku praktycznie nie istniejesz. Zazwyczaj dopiero po dwóch latach prowadzenia działalności bank zechce łaskawie z tobą porozmawiać. Nieważne, że od startu zarabiałeś więcej niż twoja żona na etacie z umową na czas nieokreślony.

Źródło: Grzegorz Marynowicz, Bankier.pl

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 432  razy.